Як може одна людина або група осіб вплинути на розвиток регіону, держави?

Може! І доказ цьому - дивовижний гордий в південній Індії Хайдарабад.

Це Індійська "Силиконова" долина, це столиця IT - і ITES компаній. Це місто завдяки якій Індія стала визнаною Батьківщиною кращих IT - фахівців.

Індійських компьютрщиков і програмістів знають у всьому світі, їх із задоволенням запрошують в кращі світові компанії.

А все починалося - з рішення щось зробити корисне для міста. Був побудований Центр ( його бачите на фотографії) і в цей Центр на самих пільгових умовах запрошені компанії з усього світу.

Іншими словами було створено Бізнес - інкубатор, про який у нас говорять всі кому не лінь. Проговорено , витрачено стільки !!!

А в Індії - вийшло! І як ще вийшло, зміг переконатися, побачити, відчути...

Моїми індійськими партнерами було повідомлено, що разом з ними прибуває проректор Українського університету. І вже з 8 ранку в Аеропорту - вишикувалася черга розробників , як компаній, так і окремих програмістів, що бажають презентувати, показати, запропонувати свої розробки.

І до пізньої ночі - нас не відпускали, показували, презентували, переконували.... Це було просто свято думки, пошуку, новацій.

Давно вже не пирнав в таку творчу обстановку, коли можна було побачити стільки розумних і шукаючих молодих людей.

Зверніть увагу на "спартанські" умови роботи більшості компаній, на самовіддачу і дисципліну серед працюючих, на прагнення вирватися вперед, стати кращими.

Деякі пропозиції вже везу в Україну, по деяким - необхідні додаткові узгодження.

І ці пропозиції- "піонерські", що можуть суттєво змінити організацію роботи, наприклад університету або середньої школи.

Десятки наших академічних інститутів з університетами роками звітували за витрачання бюджетних грошей, але крім пухких звітів на полицях для споживача нічого не змінювалося.

А ось ці молоді люди - можуть і роблять.

У них є майбутнє і їм дали цю можливість змінити своє життя.

Не стати рикшами або вуличними продавцями, а стати фахівцями найбільш затребуваною спеціальності.

І часу на це пішло - не більше 20 років.

А що ми зробили за ці 20 років?