Плюси освіти за кордоном

1. Статус і престиж

У випускника з «корочкою» зарубіжного вузу, який претендує на солідну вакансію в відому компанію зі світовим ім'ям, шанси отримати цю посаду в більшості випадків більше, ніж у випускника українського університету.

2. Незвичайний досвід

Методика навчання в більшості іноземних вузів багато в чому відрізняється від української. Для багатьох молодих людей освіта за кордоном стане незвичайною і цікавою практикою.

3. Удосконалення мови

Без знання іноземної мови сьогодні нікуди, і ні для кого не секрет, що найлегше вивчити мову, спілкуючись з носіями. Навчаючись в зарубіжному освітньому закладі, студенти щодня спілкуються з викладачами і однолітками, удосконалюючи і відточуючи знання мови.

4. Робота з новітнім обладнанням

Технічне оснащення багатьох українських вишів серйозно поступається іноземним. У закордонних освітніх установах ви зможете працювати в новітніх лабораторіях і на кращому обладнанні.

5. Практика

Залучення студентів на стажування у великі, престижні компанії в Україні є досить рідкісним явищем, у той час як західні фірми активно використовують цю практику. Будучи студентом іноземного вузу, ви будете мати гарні шанси пройти стажування у всесвітньо відомої організації і залишитися в ній, показавши гарні результати.

6. Спілкування

Отримання освіти за кордоном відмінно підійде для екстравертів, які не можуть жити без спілкування та нових знайомств. За кордоном можна подружитися зі студентами з різних країн і познайомитися з культурою різних націй.

7. Самостійність

Навчання в іншій країні, зі своїми традиціями та менталітетом, безумовно, роблять самостійніше - як показує практика, діти, які проживають окремо від батьків, дорослішають швидше. Погодьтеся, що самостійного людині набагато простіше адаптуватися до будь-яких ситуацій і вирішувати різні завдання. Ця якість, безсумнівно, стане в нагоді в майбутньому.

Мінуси освіти за кордоном

1. Фінансове питання

Ціни на навчання в закордонних вузах все-таки вище, ніж в українських освітніх закладах. Додайте сюди плату за оренду житла (далеко не всі установи надають студентам гуртожиток) та витрати на перельоти в Україні і назад.

2. Візова бюрократія

Не всі закордонні освітні установи готові вирішувати питання з отриманням віз для українців, тому ця проблема лягає на плечі самих студентів, яким іноді доводиться їздити на батьківщину раз на півроку, щоб продовжити документи.

3. Мовний бар'єр

Якщо ви хочете вчитися за кордоном, але знання іноземної мови кульгає, найкраще його підтягнути. В іншому випадку ви можете зіткнутися з нерозумінням навчального процесу, що швидко призведе до хронічної неуспішності.

4. Складнощі з документами

Для того щоб відправитися вчитися за кордон, недостатньо одного бажання і фінансових можливостей - батькам і абітурієнтам чекає тривала «тяганина» з перекладом українських документів про освіту.

5. Складнощі з адаптацією

Проживання в іншій державі практично для всіх вчорашніх школярів - це несподівана пригода, проте не варто забувати про процес адаптації до нового місця проживання і новій системі освіти. Цей процес може тривати від декількох тижнів до декількох місяців, тому психологи не рекомендують консерваторам отримувати освіту за кордоном.

6. Сувора дисципліна

У закордонних вузах вибудувана особлива дисципліна, при якій всі порушення караються, і геть відсутнє хабарництво. Якщо студент не з'являвся на заняттях навіть з поважних причин, викладачі не роблять якихось поблажок. Чи варто говорити про те, як ставляться до прогульників? Українські учні найчастіше не готові до такої дисципліни і нерідко звикають до неї протягом не однієї сесії.