Може виникнути резонне питання: "А де підступ, навіщо віддавати настільки престижні місця іноземцям, а не заповнювати їх самими греками, чому самі греки багато вчаться в платних комерційних вузах, і врешті-решт, навіщо це треба самим грекам?". Крім того зараз актуальне також питання про кризу, яка торкнулася країни, точніше про те, як це може позначитися на студентах.

Треба відзначити, що вступити в державний грецький вуз громадянину країни і іноземцю - це зовсім різні речі. Для греків існує дуже серйозний конкурс і здача іспитів, потрапляють в державні вузи тільки найдостойніші, які пройшли всі конкурси та іспити з вищим балом атестата і з кращими екзаменаційними оцінками.

Ті, хто з якихось причин не пройшли за конкурсом і не надійшли, просто змушені йти в платні вузи, і то тільки ті, кому дозволяє фінансове становище. При цьому, при подальшому працевлаштуванні має величезне значення той факт, де отримував диплом спеціаліст - в державному вузі або в платному комерційному. Перевага завжди у того, хто має диплом державного безкоштовного вузу, оскільки всі знають, що значить пройти і вступити в Греції в безкоштовний вуз.

Для іноземців існує інша програма надходження. При цьому жоден грек, чи абітурієнт, який живе за межами Греції, але має грецьке коріння, під цю програму не може потрапити через умови надходження (тільки для іноземних громадян). Це державна програма, яка існує вже ряд років і вона діє в рамках угоди між країнами, з якими Греція має дипломатичні відносини. Ці угоди дозволяють Греції користуватися низкою переваг, пов'язаних з економікою країни, пільгами на кредитування, квотами, а так само в свою чергу навчанням греків у ряді країн також на безкоштовній основі, чим багато і користуються. І ця угода зобов'язує греків приймати і навчати іноземців у себе в державних вузах, не дивлячись ні на яку кризу.

Криза абсолютно не стосується сфери освіти. Навпаки ... По всій Греції оновлюються навчальні корпуси інститутів, встановлюється новітнє обладнання для навчання, будуються нові корпуси гуртожитків. Незважаючи на кризу, з цього року вводять безплатне 3-х разове харчування не тільки для тих, хто вже навчається з профілюючих факультетам, а й для тих, хто тільки проходить курси навчання мови. До цього року харчування на мовних курсах не було. І це постійно показують в новинах і обговорюють на телепрограмах.