Започатковано новий період життя. Не думав вже повертатися до роботи в університет. Не тому, що не подобалася робота або було не комфортно.

Маючи можливість бачити університетське життя Польщі, Угорщини, Німеччини, Греції, Словаччини, США, Чехії, навіть Болгарії усвідомив всю "марність" отримання сьогоднішньої вищої освіти більшістю наших студентів в Українських університетах. Озирніться - чому ми вчимо студентів, на чому вчимо, де вони можуть далі застосовувати свої знання і навички.

Почитайте - що ми пишемо, про що, які проблеми піднімаємо і вирішуємо. Але зате гордо називаємо себе "Вченими", педагогами, вершителями доль. Зрозумійте, що навчання в університеті перетворилося на відстрочене безробіття, порожню витрату часу і викладача, і особливо студента; в "відтягнуте" у часі подорослішання та вступ у доросле життя.

Але стояти осторонь, спостерігати як десь "валиться" - не в моїх правилах. Спробуємо хоч на якомусь "мікрорівні" що-то в нашому університетському житті змінити з урахуванням попереднього життєвого багажу роботи в університеті, академії наук.

Сьогодні відбулося засідання Вченої Ради Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Його провів голова - ректор університету професор Казарін В. П. Рівно рік тому були підписані перші документи по нашому "переміщеному" університету.

Закінчується реорганізація шляхом приєднання до нас Академії муніципального управління. Останні два місяці для університету завдяки старанням "горе-керівникам" Академії були непростими. Непростими - не тому, що всіляко ставилися "палиці в колеса", поширювалися "шпигунські" легенди, а тому що був застосований класичний варіант маніпулювання і студентами, і викладачами в корисливих цілях самих "горе-керівників".

Але все стає на свої місця. І здорові люди, як серед студентів, так і викладачів починають розуміти і розмежовувати інтереси університету, колективу і невеликої "сімейки" що прийшла 2 роки тому до влади в Академії.

Ще кілька знакових подій - Президентом України П. А. Порошенко підписано Закон України щодо роботи переміщених вузів і це відкриває для Таврійського національного університету імені в. І. Вернадського великі можливості; прийшов перший інвестор - планується початок робіт з ремонту та оснащення 4 поверху головного корпусу Інституту філології з оснащенням лингофонным класом, комп'ютерними класами та іншим сучасним обладнанням; з 1 по 6 грудня в університеті буде працювати група з 12 осіб Індійських програмістів та інвесторів ( 2 грудня о 11 годині розпочнеться презентація програм - запрошуємо всіх зацікавлених; 5 грудня об 11 годині, відбудеться семінар у Київській торгово-промисловій палаті); грецьким меценатом і благодійником Пантелеймоном Бумбурасом розглядається проект відкриття Спортивного клубу грецької боротьби Панкратіон, для чого він планує виділити кошти для реконструкції спортивного залу, а також для організації роботи Клубу; і нарешті прийшов дозвіл на укладення договору оренди будівлі на Лівому березі                (вул. Празька, 5) площею 3500 квадратних метрів.

Багато працюємо по залученню нових проектів, залучення до навчання іноземних студентів, щодо укладення договорів з дружніми університетами.

Ми всі - за Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, за новий та оновлений університет в освітньому просторі України, за його європейське майбутнє.

А значить - за європейське майбутнє наших студентів і випускників.