1 січня у Греції святкується не лише Новий Рік, але й іменини Василя і Василіки.

І Грецького Діда Мороза звуть не Дід Мороз, не Санта Клаус, а Святий Василій - Айос Василіс. 1 січня у Греції - День Святого Василя.

Новорічний чарівник отримав це ім'я від грецького православного Святого Василія Великого - Мэгэс Василиос, який народився у 330 році в Кесэрии Кападокийской.

Святий Василь був зовсім не похожна товстенькою рожевощокого сивочолого Санта-Клауса. Святий Василь був дуже високим і дуже худою людиною з короткими чорними волоссям і довгою чорною бородою з сивиною.

Він завжди допомагав людям, ще за життя отримав звання Великого.

Святий Василь був і є прикладом доброти, милосердя, активної допомоги нужденним для всіх православних християн.

Для нашої родини день пам'яті Святого Василя пов'язаний з Церквою Святого Василія Великого у селі Саркинети ( село Демір Булах) Грузії, в якій служив і в межах якої спочиває наш прадід Сава. Церква Святого Василя ми відкрили для себе завдяки нашій сестрі Вікторії, яку ще маленькою дівчинкою наша тітка Элличка з сусіднього села Триалетти приводила на службу в ці святкові дні.

Через 40 років, на скільки яскравим було подія, на все життя отложившееся в пам'яті, що Вікторія змогла до дрібниць описати і Церква, і місце розташування храму, і металеву ковану лавку у внутрішньому дворі, на якій тоді сиділи поважні старі греки.

І ця лавочка дочекалася нас з Вікторією. І ми змогли сісти на неї, побути біля нашої "сімейної" Церкви, доторкнутися до багатовікової історії понтійських греків, відчути себе її частиною.