Туризм - один з основних джерел доходу Греції. Компанія Switchfly провела дослідження і з'ясувала, що під час фінансової кризи інтерес туристів до країни не охолов. Особливим попитом грецькі курорти користуються у заможних клієнтів. Кореспондент Пітер Олівер спробував з'ясувати, як вплинула політична обстановка на настрої туристів у Греції.

Основним джерелом доходу для грецьких островів є туризм. Щорічно сюди приїжджають тисячі відпочиваючих. Економіка острова Самос, на 75% залежить від туризму.

Корреспондент вирішив поспілкуватися з німецькими туристами і дізнатися, чи вплинуло політичне і фінансове протистояння між Афінами і Берліном на їхнє ставлення до відпочинку в Греції.
Громадяни ФРН запевнили журналіста, що політичні розбіжності між Грецією і Німеччиною не похитнули бажання відпочити в цій країні.

«Я не відчуваю ніякого негативу. Я говорив з місцевими жителями, з бізнесом у них все нормально. Упевнений, нічого не змінилося », - говорить один з туристів.
«Я німець, і тому приїхав сюди - щоб підтримати греків, що потрапили в таке важке положення. Вони ж залежать від туристів », - додав другий.

Чиновники острова Самос відкинули припущення, що німецьким туристам тут не раді. Більше того, вони вважають, що як грецьким, так і німецьким політикам є чого повчитися у громадян їхніх країн.

«Політики повинні зрозуміти, що більшість з нас хоче жити в світі, де панують справедливість, згуртованість, гармонія і вірно розставлені пріоритети, - вважає глава адміністрації муніципалітету Самос Міхаліс Ангелопулос. - Якщо ми не будемо вірити в ці ідеали, то самі себе погубимо. Політики повинні перестати сперечатися, щоб працювати продуктивніше, а головне - вони повинні розуміти, що ми можемо прекрасно співіснувати, обмінюючись поглядами і досвідом, будувати нову Європу ».

«Німці і греки - друзі. Деякі туристи, приїхавши сюди одного разу, повертаються ще 20-30 років. Якщо хтось побоюється їхати до Греції, нехай поговорить з тими, хто бував тут не раз. Туристам у нас боятися нічого », - запевнив заступник губернатора Північних Егейських островів Ніколаос Катраказос.