Багато хто з наших співгромадян сьогодні стоять перед вибором – що далі?

Не будемо політизувати, пояснювати і вдаватися в причини, але частина з нас приймає рішення виїхати з країни на той чи інший час, забезпечивши гідне майбутнє своєї сім'ї. Частина наших співгромадян розглядає можливість вигідного вкладення коштів, частина – можливість гарантованого вільного пересування, частина – можливість відпочинку і оздоровлення.

Прийнявши для себе рішення з придбання закордонної нерухомості – стикаємося з величезною кількістю проблем при досягненні поставленої мети. Одна з таких проблем, а може і основна – вибір країни для проживання, відпочинку, вкладення коштів.

Розглядаються варіанти від самих екзотичних, від островів, до приземлених – де необхідний мінімум зусиль і не потрібне знання іноземних мов – Російська Федерація і Республіка Білорусь. Посередині між цими варіантами – наші європейські сусіди: Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина, прибалтійські держави – Латвія, Литва.

Не будемо зупинятися на переваги й недоліки того чи іншого обраного варіанту, але зупинимося лише на одному, на наш погляд, часто зустрічається омані – найбільш легко досліджуваний для наших співгромадян мова – польська (як «кангломерат» російського, українського і білоруського мов).

Не будемо це заперечувати або підтверджувати, але дозвольте висловити думку, що вивчення будь-якої мови необхідні певні від нас зусилля і бажання, приблизно, однакові для вивчення всіх мов, і через півроку життя в країні і роботи над собою Ви зможете розуміти і спілкуватися зі своїми новими сусідами.

А якщо Ви або Ваші діти більш чи менш володієте англійською мовою, то для Вас взагалі початкові адаптаційні проблеми значно знижуються.

Ми пропонуємо зробити свій вибір у напрямку – Греція. Серед причин зазвичай висувають десять, золоту десятку. Їх можна розташовувати в тій чи іншій послідовності.

На наш погляд:

Перша причина – це дешева нерухомість. Це не тому що криза (криза – це наше процвітання), не тому, що вона нікому не потрібна (щороку підвищуються обсяги покупок громадянами Росії, Китаю, європейських держав). Був період, коли бралися кредити – будувалися будинки, готелі, при сьогоднішній ситуації та середньої заробітної плати в 750 євро, багато греків, які емігрували в Америку, Німеччину, Австралію, вже не хочуть повертатися і продають будинки і землі. Сьогодні є реальна можливість придбати однокімнатну квартиру на березі моря в курортному місті за 15 тис. євро, двокімнатну – за 25 тис. євро.

Друга причина – це вдале вкладення інвестицій. У Греції величезний ринок нерухомості. Для тих хто володіє певним капіталом (навіть не більшим), є відмінна можливість вкласти свої гроші в покупку нерухомості в Греції, в покупку готового бізнесу (готель, салон краси, магазин, аптеку, ресторан, таверну) і забезпечити рівень прибутковості до 10 %, можна придбати квартиру або будинок і здавати його в оренду на цілий рік. Можна придбати чудові земельні ділянки не далеко від моря.

Третя причина – це можливість отримання мультивізи або виду на проживання на пільгових порівняно з іншими європейськими країнами умовах. Мінімум 6 місяців на рік Ви, Ваша родина, Ваші батьки можуть перебувати і відпочивати в Греції, Ваші друзі за Вашим запрошенням зможуть отримати шенгенську візу терміном до 30 днів. Сама доступна система отримання виду на проживання – тимчасового, постійного і в майбутньому європейського громадянства.

Четверта причина – це теплі, привітні ставлення місцевого населення до нас російськомовним, росіянам, українцям, білорусам. Греція є православною країною і у нас дуже багато спільного, як в релігії, так і культурі. Від алфавіту (більшу половину грецьких літер Ви вже знаєте) до способу життя, менталітету. Тут нас люблять і добре ставляться.

П'ята причина – це клімат і екологія. 300 сонячних днів в році забезпечують два періоду травень-жовтень –літо, листопад-лютий – весна. Не потрібні шуби, шапки, чоботи, зимова гума, витрати на ліки (вартість їх тут в 3-4 рази нижче). З водопроводу надходить мінеральна вода, не вимагає, додаткової очистки. Чудове, найчистіше море, лікувальний, цілюще повітря. Все це забезпечує середній вік життя до 87 років.

Шоста причина – це культурні та історичні цінності Греції. Греція просто лідер за кількістю історичних та архітектурних пам'яток і музеїв. В країні, якої 5,5 тис. років, з любов'ю зберігаються артефакти і кожен грек з гордістю і знанням справи годинами буде Вам розповідати про цікавою будь-якому об'єкті.

Сьома причина – це низький рівень злочинності, практично її відсутність. Тут Ви будете жити без страху за себе, своїх близьких, своє майно.

Восьма причина – це висока якість продуктів, їх доступність, низька ціна. Грецьке оливкова олія, оливки, широкий асортимент фруктів, овочів, свіжа риба, морепродукти, свіжі молочні та м'ясні продукти, прекрасні грецькі вина, горілка, коньяк – все це щодня буде на Вашому столі. Двічі на тиждень (середа та субота) у кожному невеликому містечку проходять традиційні сільськогосподарські ярмарки, де ціни ще нижче супермаркетовских низьких цін на 30-40 %.

Дев'ята причина – це зручне розташування аеропортів, прекрасна інфраструктура, логістика: автомагістралі, швидкісні електропоїзди, автобусне сполучення.

Десята причина – це можливість отримання безкоштовної вищої європейської освіти. У Греції існує закон, згідно з яким діти іноземців отримують вищу освіту безкоштовно, вступають до університетів без іспитів і ЗНО за конкурсом атестатів. При навчанні можуть отримувати безкоштовно гуртожиток, харчування в студентських їдальнях, підручники і мають право на роботу у вільний час (це дає можливість підробітку в 300-500 євро щомісяця).Це можливість дати своїм дітям сучасну європейську освіту, визнане в усьому світі. При навчанні вивчають крім грецької, англійська та німецька мови.