Перед тим як відправитися на відпочинок до Греції, варто ознайомитися з її традиціями та особливостями. Адже, незважаючи на схожість менталітетів наших народів, деякі дії гостей можуть здатися грекам незрозумілими або образливими. Щоб не потрапити в халепу, заздалегідь почитайте про те, як вести себе в Греції. Наші поради обов'язково допоможуть вам, оскільки ми постаралися врахувати найбільш поширені помилки туристів.

1. Міміка і жести

Греки дуже емоційні. Для того щоб зрозуміти суть розмови потрібно враховувати не тільки їх мова, а й уважно дивитися на співрозмовника. Що стосується звичних у нас на батьківщині жестів - в гостях будьте з ними обережні, адже деякі з них мають у Греції прямо протилежне значення. Так, наприклад, тут не прийнято махати рукою здалеку, побачивши знайомого. Відкрита долоня (з розчепіреними пальцями і повернена до співрозмовника) в Греції вважається крайнім ступенем обурення. Жест схожий на наше прощальне «поки», на батьківщині Одіссея рівносильний фразі «йди сюди». Заперечення виглядає як закидання назад голови з піднятими бровами. Замість кручення пальця біля скроні місцеві жителі використовують легке постукування по лобі, а своє небажання продовжувати розмову і перебувати поруч зі співрозмовником, греки демонструють декількома рухами пензля, схожими на спробу відмахнутися від настирливої ​​мухи.

Рукостискання тут не є нормою вітання, хоча вони використовуються при офіційних зустрічах, привітаннях або знайомствах. Знайомі зазвичай обмінюються між собою двома символічними поцілунками в щоку. Таку ж «близькість» греки можуть дозволити собі і з новими друзями, тому вирушаючи в гості, будьте готові до прощальним поцілункам господарів.

2. Правила поведінки в Греції

Жителі цієї сонячної країни - народ, що не терпить суєти. Вони вміють отримувати задоволення від кожної хвилини життя, тому похапцем оглядати визначні пам'ятки тут не прийнято. Це вважається ознакою неповаги і викликає роздратування оточуючих. Жінкам для відвідування православних монастирів або древніх храмів цієї релігійної країни необхідно покрити голову хусткою, надіти спідницю нижче колін і блузку, закриває плечі. У музеях правила м'якше, але пляжний одяг тут теж буде недоречним.

Греки люблять поговорити, тому завжди будьте готові підтримати бесіду або хоча б виявити до неї інтерес. Ви можете зустріти приємного співрозмовника практично скрізь: у таксі, в таверні, у банку, в магазині, і ваше мовчання може бути розцінене як неповага. Навіть якщо ви не знаєте мови, спробуйте відповісти на англійській, російській або просто мовою жестів. До особливостей поведінки греків можна також віднести їх відкритість і привітність. Вони легко знайомляться і запросто запрошують нових друзів на сімейні свята, тому якщо вам випала честь бути присутнім на такому заході - ні в якому разі не відмовляйтеся.

Кліматичні умови відклали свій відбиток на грецький уклад життя. З трьох до п'яти годин дня місцеві жителі відпочивають. В цей період часу не прийнято здійснювати телефонні дзвінки і проводити зустрічі. А якщо ви побачили, що оточуючі задрімали, намагайтеся не турбувати їх сон. Відвідуючи місця громадського харчування, ви помітите, що в рахунок входить 10-15% надбавка за обслуговування. Незважаючи на це, радимо залишати на столі чайові, які часто є фактичним заробітком офіціанта. Давати трохи більше покладеного прийнято також таксистам і службовцям готелів.

Греки приголомшливо схожі на слов'ян, вони емоційні, привітні і гостинні. У них теж не прийнято робити «американські» посмішки. Але є все-таки дещо, що вигідно відрізняє їх від нас. Туристам відразу впадає в око відсутність на їхніх обличчях печалі, турботи про завтрашній день, думок про виживання. Греки цінують кожну мить, тому куточки їх рота завжди підняті, а очі світяться від щастя.