Понтійські організації всього світу мали можливість делегувати на 2-ий Всесвітній з'їзд понтійської молоді своїх представників.

Він проходив в атмосфері співпраці з 2 по 4 жовтня 2015 року в північному грецькому місті Салоніки.

Завдяки зусиллям організаційного комітету та допомоги наданої спонсорами на чолі з Благодійним фондом В. І. Саввіді відбулася зустріч молодих понтійських греків, які представляли різні країни і різні континенти.

На з'їзді були представлені країни Європи, Америки і далека країна-материк Австралія. У Греції прибула молодь з Казахстану, Киргизії, Узбекистану.

Не залишилися осторонь і держави Закавказзя Азербайджан, Вірменія і Грузія. Були представлені всі три східнослов'янські держави Білорусь, Росія та Україна.

Не могли залишитися осторонь Греція і Кіпр. На емблемі 2-го Всесвітнього з'їзду зображені прапори 23 держав.

Всюди, в конференц-центрі «В. Веллидис» була чутна мова з тих регіонів, звідки походили делегати, але об'єднував усіх рідна грецький мову і загальне понтійське грецьке походження. У якихось регіонах світу грецька мова зберігся незмінним, в яких він торкнуться природним процесом асиміляції.

На з'їзді були і ті представники студентської молоді, які виступали на англійській мові, але це анітрохи не благав їх прихильність до традицій свого грецького народу.

500 молодих греків Понта, і через 92 роки після остаточного виходу з Південно-Східного Причорномор'я, на чільне місце поставили загальні цілі та завдання: визнання понтійського геноциду 1914-1923 рр., допомога Греції, що переживає кризу та поширення грецької мови і культури.

За молодим поколінням майбутнє, і це розуміють керівники первинних грецьких організацій в усьому світі.

На місце активістів 90-х років, заклали базу розвитку грецького громадського руху, приходить покоління 2000-х з новими ідеями і рішучим настроєм на роботу на благо свого народу.