Афон – одне з головних святих місць для православних усього світу.

Його називають земним уділом Богородиці. Не дивно, що паломницькі тури в Афон користуються великою популярністю навіть серед простих туристів.

Фактично, Афон – це півострів на півночі Греції, так званий третій палець Халкідікі. Він розтягнувся на 80 км. Більшість території гориста і вкрита густими лісами.

У південно-східній частині підноситься Свята гора Афон висотою 2033 м над рівнем моря.

На території Афона знаходиться 20 діючих православних монастирів, де постійно проживає близько 1300 монахов. Це самоврядне співтовариство, де свої закони і правила – ціла монашська держава.

Тому Афон часто називають грецьким Ватиканом.

Щодня Афон має право відвідати не більше 100 чоловік, причому допускається лише 10 іншого віросповідання.

Врахуйте, що жінкам на Афон вхід суворо заборонений. Їм залишається спостерігати за життям монастирів лише з палуби круїзного корабля.

У чоловіків же є шанс ступити на святу землю, але для цього потрібно отримати спеціальний дозвіл - діамонтіріон. Воно буває двох типів: загальне та індивідуальне.

Перше дає право перебування в будь-якому монастирі на кілька днів. Його можна отримати в Бюро паломників міністерства Македонії і Фракії в містечку Урануполі, звідки і відправляють кораблі на Афон.

Друге має необмежений термін дії і видається самим монастирем.

Втім, більшість туристів обмежується круїзом навколо святої гори Афон. Вартість – близько 50 євро, за часом це займає сім годин. Екскурсійні кораблі курсують щодня. Більшість з них відправляється з міста Уранополіс. Час відправлення різний: є і рано вранці, є й близько 9:30. Квитки можна придбати на місці.

До Афону плисти близько трьох годин. Огляд самої Святої гори займає близько сорока хвилин.
Обов'язково візьміть із собою бінокль, оскільки близько до берега корабель не підпливає, а здалеку щось розгледіти докладно дуже складно.

Також не забудьте теплий одяг – в море досить сильний вітер, тому може бути прохолодно.

На кораблі можна придбати чай, каву, закуски. Правда, ціни високі.

Вартість чашечки пакетованого чаю – 3,5 євро.

Максим Зайцев