У православній Греції відсутнє поняття «новорічний відпочинок» або «новорічні канікули», тому що переважає інша - «Різдвяні канікули», «Різдвяний відпочинок».

І це не випадково, в Греції спочатку відзначається Різдво Христове (25 грудня), а потім - Новий рік і Хрещення (7 січня).

Вся справа в тому, що Греція з початку ХХ століття слідує новому стилю літочислення - так званого григоріанського календаря, запровадженого 24 лютого 1582 року, тобто літочислення, запровадженого ще при Юлії Цезарі (46 р. до н. е..), коли Христос ще не народився.

Від юліанського календаря перейшли до григоріанського з релігійних причин - з метою одночасного святкування свята Великодня усіма християнами, яке повинно було святкувати тільки в неділю.

У загальній складності, юліанський календар на 13 днів пізніше григоріанського, тому в Греції спочатку відзначається Різдво Христове і потім вже Новий рік.

Тому вже з листопада місяця вітрини магазинів набувають святковий вигляд, міста і села зустрічають довгоочікуване Різдво і Новий рік великою кількістю гірлянд і святковими ілюмінаціями вулиць, не кажучи вже про домогосподарок, які невеликими «різдвяними» штрихами змінюють до невпізнання свої будинки.

Треба зазначити, що в Греції, поряд з внутрішнім новорічним вбранням, широко поширене зовнішнє світлове оформлення, коли кожен балкон, кожен двір виглядає яскравим, барвистим, не схожим на інші. Все це розмаїття світла і фарб вносить свою лепту в святкову атмосферу радості зустрічі Христа, а потім вже і Нового року.

У грецького народу за традицією під Різдво прийнято наряджати кораблик і не тільки тому, що життя країни безпосередньо пов'язано з морем, а ще й тому, що у християн, корабель - це символ щастя, безтурботного та блаженного життя! Тому в містах і селах, на центральних і муніципальних площах можна побачити не тільки прикрашену ялинку, але і кораблик, що мчить на всіх вітрилах.

Останнім часом дуже популярними стали штучні ялинки і, особливо, з світлооптичним волокном.
Як відомо, звичай різдвяної ялинки прийшов з VIII століття, з легкої руки Святого Боніфація.

Деякі джерела повідомляють про одну незвичайну подію, що нібито мала місце на півночі Гессена, поблизу Гайсмара: неподалік від прикордонного укріплення франків стояло священне для германців-язичників дерево - Дуб Донара (Дуб Тора).

Святий Боніфацій, який намагався обернути групу друїдів в християнство, ніяк не міг запевнити їх в тому, що дуб не є священним деревом, ні не переможним. У відчаї він зрубав його. При падінні дуб розчавив все на своєму шляху, крім одного вічнозеленого дерева - ялинки.

Боніфацій проголосив це дивом, а потім оголосив, що ялинка належить младенцу Христу, оскільки вічнозелене дерево символізує вічне життя: його зелень ніколи не покидає гілки, тому вважається, що вічнозелені рослини мають владу над смертю і руйнуванням.

У Греції звичай Різдвяної ялинки прийшов у 1833 році, коли в палаці грецького короля Оттона в Навплионе, що був на той час столицею Греції, була прикрашена перша в країні Різдвяна ялинка