«Арапи» Драми

Одна з найбільш цікавих традицій збереглася в місті Драма, де молодь перевдягається в овечі шкури, надягаючи страшні на вигляд маски, щоб відлякати злих духів.

Це так звані «Арапи», які ходять, ритмічно подзвонюючи своїми дзвіночками, підвішеними до їх маскарадних костюмів, розганяючи тим самим зло і вносячи в будинки благополуччя і добробут.

Цей звичай проходить в селах Монастіраки, Ксиропотамос, Волакас, Пирги, Петруса і Калі Врісі, і триває він всі три дні - від 5 до 7 січня.

«Сайя» - свято навколо багать у Кавале

На сході від міста Кавала, у сусідній Неа Карвали, щороку в переддень Хрещення проходить свято «Сайя» - традиція, що прийшла з Каппадокії.

Рагуцарья - карнавал у м. Касторія 

«Рагуцарья» - це один з найпопулярніших звичаїв у дні Хрещення, який щорічно проходить у місті Касторія, включаючи в себе яскраву, барвисту карнавальну ходу.

Від берега до берега, від вулиці до вулиці - Эрміоні

«Я в море упаду, в глибокі хвилі, щоб дістати твій вишитий фартух, яла-яла.

Дочка ти димарха чи ні, я все одно поцілую тебе і нехай посадять мене в тюрму, яла-яла».

Ось уже 50 років поспіль в Эрміоні Арголіди оживає відома всім традиція «Яла-яла». Така традиція характерна і для багатьох інших рибальських сіл - як, наприклад, Порто Хелі і Кілада.

Рано вранці в день Богоявлення юнаки, яким у новому році доведеться піти на військову службу, збираються всі разом за столом, а потім вуличку за вуличкою обходять всі хати села.

Вони одягнені в традиційні матроські костюми і виспівують «яла-яла» («берег-берег»).

Напередодні Водохреща жителі прикрашають свої човни пальмовим листям, дикими апельсинами і міртою.

6 січня рибаки пришвартовують човна в порту, де, як і в більшості районів країни, проводиться традиційне свято освячення води і пошуку зануреного у воду Хреста.

Лефкада - апельсини, благословенні морем

У Лефкаде в ці дні має місце звичай «апельсинів»: віруючі занурюють у море апельсини, пов'язані між собою мотузкою. Потім вони несуть їх додому - для благословення.

Один із них кладуть перед іконами, де він буде лежати цілий рік і, до речі, не запліснявіє! Перед початком церемонії занурення Хреста Господнього, жителі Левкади кидають у море старі апельсини.

Лесбос - нирці і гарбузовий посуд для води

На інших островах, як, скажімо, Лесбос, в той час як молоді люди стрибають у воду, щоб дістати Хрест, жінки проносять гарбузову посудину з водою через 40... хвиль!

Після цього ваткою, змоченою цією водою, вони в повному мовчанні протирають ікони, а потім виливають воду, що залишилася, в місце, на яке не ступає нога...