Серед причин зазвичай висувають десять, золоту десятку. Їх можна розташовувати в тій чи іншій послідовності.

На наш погляд:

ПЕРША ПРИЧИНА – це дешева нерухомість. Це не тому що криза (криза – це наше процвітання), не тому, що вона нікому не потрібна (щороку підвищуються обсяги покупок громадянами Росії, Китаю, європейських держав).
Був період, коли бралися кредити – будувалися будинки, готелі, при сьогоднішній ситуації та середньої заробітної плати в 750 євро, багато греків, які емігрували в Америку, Німеччину, Австралію, вже не хочуть повертатися і продають будинки і землі. Сьогодні є реальна можливість придбати однокімнатну квартиру на березі моря в курортному місті за 15 тис. євро, двокімнатну – за 25 тис. євро.

ДРУГА ПРИЧИНА – це вдале вкладення інвестицій. У Греції величезний ринок нерухомості. Для тих хто володіє певним капіталом (навіть не більшим), є відмінна можливість вкласти свої гроші в покупку нерухомості в Греції, в покупку готового бізнесу (готель, салон краси, магазин, аптеку, ресторан, таверну) і забезпечити рівень прибутковості до 10 %, можна придбати квартиру або будинок і здавати його в оренду на цілий рік. Можна придбати чудові земельні ділянки не далеко від моря.

ТРЕТЯ ПРИЧИНА – це можливість отримання мультивізи або виду на проживання на пільгових порівняно з іншими європейськими країнами умовах. Мінімум 6 місяців на рік Ви, Ваша родина, Ваші батьки можуть перебувати і відпочивати в Греції, Ваші друзі за Вашим запрошенням зможуть отримати шенгенську візу терміном до 30 днів. Сама доступна система отримання виду на проживання – тимчасового, постійного і в майбутньому європейського громадянства.

ЧЕТВЕРТА ПРИЧИНА – це теплі, привітні ставлення місцевого населення до нас російськомовним, росіянам, українцям, білорусам. Греція є православною країною і у нас дуже багато спільного, як в релігії, так і культурі. Від алфавіту (більшу половину грецьких літер Ви вже знаєте) до способу життя, менталітету. Тут нас люблять і добре ставляться.

П'ЯТА ПРИЧИНА – це клімат і екологія. 300 сонячних днів в році забезпечують два періоду травень-жовтень –літо, листопад-лютий – весна. Не потрібні шуби, шапки, чоботи, зимова гума, витрати на ліки (вартість їх тут в 3-4 рази нижче). З водопроводу надходить мінеральна вода, не вимагає, додаткової очистки. Чудове, найчистіше море, лікувальний, цілюще повітря. Все це забезпечує середній вік життя до 87 років.

ШОСТА ПРИЧИНА – це культурні та історичні цінності Греції. Греція просто лідер за кількістю історичних та архітектурних пам'яток і музеїв. В країні, якої 5,5 тис. років, з любов'ю зберігаються артефакти і кожен грек з гордістю і знанням справи годинами буде Вам розповідати про цікавою будь-якому об'єкті.

СЬОМА ПРИЧИНА – це низький рівень злочинності, практично її відсутність. Тут Ви будете жити без страху за себе, своїх близьких, своє майно.

ВОСЬМА ПРИЧИНА – це висока якість продуктів, їх доступність, низька ціна. Грецьке оливкова олія, оливки, широкий асортимент фруктів, овочів, свіжої риби, морепродукти, молочні і м'ясні продукти, прекрасні грецькі вина, горілка, коньяк – все це щодня буде на Вашому столі. Двічі на тиждень (середа та субота) у кожному невеликому містечку проходять традиційні сільськогосподарські ярмарки, де ціни ще нижче супермаркетовских низьких цін на 30-40 %.

ДЕВ'ЯТА ПРИЧИНА – це зручне розташування аеропортів, прекрасна інфраструктура, логістика: автомагістралі, швидкісні електропоїзди, автобусне сполучення.

ДЕСЯТА ПРИЧИНА – це можливість отримання безкоштовної вищої європейської освіти. У Греції існує закон, згідно з яким іноземці отримують вищу освіту безкоштовно, вступають до університетів без іспитів і ЗНО за конкурсом атестатів. При навчанні можуть отримувати безкоштовно гуртожиток, харчування в студентських їдальнях, підручники і мають право на роботу у вільний час (це дає можливість підробітку в 300-500 євро щомісяця). Це можливість дати своїм дітям сучасну європейську освіту, визнане в усьому світі. При навчанні вивчають крім грецької, англійська та німецька мови.