Багато хто з наших співгромадян сьогодні стоїть перед вибором - що далі? Не будемо політизувати, пояснювати і вдаватися в причини, але частина з нас приймає рішення виїхати з країни на той чи інший час, забезпечивши гідне майбутнє своєї сім'ї. Частина наших співгромадян розглядає можливість вигідного вкладення коштів, частина - можливість гарантованого вільного пересування, частина - можливість відпочинку і оздоровлення. Прийнявши для себе рішення з придбання закордонної нерухомості - стикаємося з величезною кількістю проблем при досягненні поставленої мети. Одна з таких проблем, а може і основна - вибір країни для проживання, відпочинку, вкладення коштів.

Розглядаються варіанти від самих екзотичних, від островів, до приземлених - де необхідний мінімум зусиль і не потрібне знання іноземних мов - Російська Федерація і Республіка Білорусь. Посередині між цими варіантами - наші європейські сусіди: Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина, прибалтійські держави - Латвія, Литва. Не будемо зупинятися на перевагах і недоліках того чи іншого обраного варіанту, але зупинимося лише на одному, на наш погляд, найчастіше зустрічаючогося обману - найбільш легко досліджуваний для наших співгромадян мова - польська (як «кангломерат» російської, української та білоруської мов). Не будемо це заперечувати або підтверджувати, але дозвольте висловити думку, що для вивчення будь-якої мови необхідні певні від нас зусилля і бажання, приблизно, рівні для вивчення усіх мов, і через півроку життя в країні та роботи над собою Ви зможете розуміти і спілкуватися зі своїми новими сусідами.

А якщо Ви або Ваші діти більш-менш володієте англійською мовою - то для Вас взагалі початкові адаптаційні проблеми набагато знижуються. Ми пропонуємо зробити свій вибір у напрямку - Греція. Серед причин зазвичай висувають десять, золота десятка. Їх можна розташовувати в тій чи іншій послідовності.

На наш погляд:

Перша причина - це дешева нерухомість. Це не тому що криза (їх криза - це наше процвітання), не тому, що вона нікому не потрібна (щороку підвищуються обсяги покупок громадянами Росії, Китаю, європейських держав).

Був період, коли бралися кредити - будувалися будинки, готелі, при сьогоднішній ситуації і середньої заробітної плати в 750 євро, багато греків, які емігрували в Америку, Німеччину, Австралію, вже не хочуть повертатися і продають будинки і землі. Сьогодні є реальна можливість купити однокімнатну квартиру на березі моря в курортному місті за 15 тис. Євро, двокімнатну - за 25 тис. Євро.

Друга причина - це вдале вкладення інвестицій. У Греції величезний ринок нерухомості. Для тих хто володіє певним капіталом (навіть не більшим), є відмінна можливість вкласти свої гроші в покупку нерухомості в Греції, в покупку готового бізнесу (готель, салон краси, магазин, аптеку, ресторан, таверну) і забезпечити рівень прибутковості до 10%, можна купити квартиру або будинок і здавати його в оренду цілий рік. Можна придбати чудові земельні ділянки не далеко від моря.

Третя причина - це можливість отримання мультивізи або посвідки на проживання на самих пільгових порівняно з іншими європейськими країнами умовах. Мінімум 6 місяців на рік Ви, Ваша родина, Ваші батьки можуть знаходитися і відпочивати в Греції, Ваші друзі по Вашому запрошення зможуть отримати шенгенську візу строком до 30 днів. Найдоступніша система отримання посвідки на проживання - тимчасового, постійного і в майбутньому європейського громадянства.

Четверта причина - це теплі, привітні відносини місцевого населення до нас російськомовним, росіянам, українцям, білорусам. Греція є православною країною і у нас дуже багато спільного, як в релігії, так і культурі. Від алфавіту (більшу половину грецьких літер Ви вже знаєте) до способу життя, менталітету. Тут нас люблять і добре ставляться.

П'ята причина - це клімат і екологія. 300 днів сонячних в році забезпечують два періоди травень-жовтень-літо, листопад-лютий - весна. Не потрібні шуби, шапки, чоботи, зимова гума, витрати на ліки (вартість їх тут в 3-4 рази нижче). З водопроводу надходить мінеральна вода, яка не потребує, додаткового очищення. Прекрасне, найчистіше море, лікувальний, цілюще повітря. Все це забезпечує середній вік життя до 87 років.

Шоста причина - це культурні та історичні цінності Греції. Греція просто лідер за кількістю історичних та архітектурних пам'яток і музеїв. У країні, якої 5,5 тис. Років, з любов'ю зберігаються артефакти і кожен грек з гордістю і знанням справи годинами буде Вам розповідати про будь зацікавила об'єкті.

Сьома причина - це низький рівень злочинності, практично її відсутність. Тут Ви будете жити без страху за себе, своїх близьких, своє майно.

Восьма причина - це висока якість продуктів, їх доступність, низька ціна. Грецьке оливкове масло, оливки, широкий асортимент фруктів, овочів, найсвіжіша риба, морепродукти, свіжі молочні та м'ясні продукти, чудові грецькі вина, горілка, коньяк - все це щодня буде на Вашому столі. Двічі на тиждень (середа і субота) в кожному невеликому містечку проходять традиційні сільськогосподарські ярмарки, де ціни ще нижче супермаркетовскую низьких цін на 30-40%.

Дев'ята причина - це зручне розташування аеропортів, прекрасна інфраструктура, логістика: автомагістралі, швидкісні електропоїзди, автобусне сполучення.

Десята причина - це можливість отримання безкоштовної вищої європейської освіти. У Греції існує закон, згідно з яким діти іноземців здобувають вищу освіту безкоштовно, вступають до університетів без іспитів і ЗНО за конкурсом атестатів. При навчанні можуть отримувати безкоштовно гуртожиток, харчування в студентських їдальнях, підручники і мають право на роботу у вільний час (це дає можливість підробітку в 300-500 євро щомісяця). Це можливість дати своїм дітям сучасне європейське освіту, визнане в усьому світі. При навчанні вивчають крім грецького, англійська та німецька мови.