Вища освіта в Греції має особливе поділ:

  • Університетська освіта: у таких університетів особлива «місія»: давати студентам дуже високий рівень теоретичного освіти, всебічне навчаючи і розвиваючи молодь, стимулюючи її на наукову діяльність.
  • Вища технологічна освіта: існує цілий ряд технологічних інститутів (TEI), покликаних підготувати фахівців у прикладних областях. Вони повинні не тільки забезпечити прогрес науки і промисловості, а й внести вклад в розвиток країни.

При цьому, вища освіта в Греції поділяється на 2 етапи, один з яких закінчується отриманням диплома бакалавра (Ptychio), другий - магістра (Metaptychiako diploma exidikefsis). Слід зауважити, що магістратура не є обов'язковою і надходження на неї залежить від особистого бажання студента. На відміну від України, де ступінь бакалавра говорить про наявність «базової вищої освіти», в Греції - це повноцінна ступінь.

Як правило, для отримання ступеня бакалавра за спеціальностями природничих і гуманітарних наук необхідно відучитися 4 роки, для - технічних, сільськогосподарських та ветеринарних - 5 і для медичних - 6. Після закінчення бакалаврату здаються випускні іспити, дипломна робота часто не потрібна. Для деяких спеціальностей освоювати докторський ступінь (Ph D) можна вже і після диплома бакалавра, але для більшості потрібно попередньо отримати магістерський ступінь. Магістра в Греції, як правило, триває від 1-го до 3-х років.

Далі можлива післявузівська освіта освіту. Грецькі університети пропонують в загальній сумі 213 курсів аспірантури. Головна мета післявузівської освіти - дати можливість студентам розвиватися і продовжувати наукову діяльність в обраних областях. Навчання в аспірантурі доступно для дипломованих фахівців, кандидати відбираються за результатами іспитів. Примітно, що бажають продовжити навчання в аспірантурі повинні знати досконало не менше однієї іноземної мови. На трирічне навчання докторської програми (Ph D), приймаються володарі диплома післявузівської спеціалізації, однак для деяких напрямків вистачить і диплома про закінчення вузу. Для отримання ступеня доктора потрібно захистити дисертацію.

ЩО ПРИВАБЛИВО У здобуття вищої освіти в ГРЕЦІЇ?

Потрібно відзначити, що Греція є однією з найпопулярніших і провідних країн світу з усіх напрямків вищої освіти. Вища освіта в Греції - це престижне навчання з великими можливостями в майбутньому житті. Грецькі дипломи, сертифікати та вчені ступені визнаються в усьому світі. Рівень викладання в університетах країни стабільно високий. Переважна більшість викладачів займаються науковою діяльністю за кордоном. Учні в університетах Греції з року в рік займають провідні місця в різноманітних студентських олімпіадах (з інформатики, математики, астрономії, міжнародних відносин, права і т.д.).

Греція сьогодні відкриває двері своїх державних ВНЗ для іноземних студентів на таких пільгових умовах, які не може запропонувати жодна з країн Європи.

Головне, що приваблює іноземних студентів в Греції - це те, що плата за навчання у державних вузах або відсутня, або є чисто символічною.

Крім того, іноземці мають можливість вступати на бакалаврські програми без вступних іспитів. Досить того, щоб середній бал атестата відповідав прохідному. Так як при подачі документів абітурієнт вказує в порядку пріоритетності відразу 20 факультетів в різних університетах, на які він хотів би вчинити, то надходження на один з них йому гарантовано практично на 100%.

Поступово до ВНЗ Греції студент має право на пільговий проїзд у транспорті, безкоштовне харчування в університетських їдальнях і ресторанах, безкоштовне проживання в гуртожитках (за наявності місць). Також є можливість отримання стипендії, але їх кількість обмежена. 

При надходженні в грецький ВНЗ студент отримує посвідку на проживання в Греції з правом вільного пересування по всіх країнах ЄС.

Практично всі ВУЗи Греції беруть участь у програмах обміну студентами, що дозволяє на певний термін проходити навчання і стажування у провідних університетах світу.

В освітніх програмах існує науково дослідний курс, де більшу частину часу студенти приділяють власним дослідженням. Їх мета полягає в отриманні вищої міри кваліфікованої професії. 70% занять у грецькій системі навчання займають практичні заняття, завдяки яким студент має чудову можливість зарекомендувати себе в фірмі або компанії, де він буде практикуватися, а також продовжити там роботу після закінчення ВНЗ.

Потрібно зауважити, що за грецьким законодавством студент може працювати і вчиться. Він має право на 4-х годинний робочий день. При цьому він обов'язково має робочу страховку від роботодавця, відпускні та преміальні на загальній підставі, згідно з трудовим законодавством Греції. Якщо Ви захочете працювати, Ваш роботодавець, крім зарплати, буде оплачувати робочу страховку, відпускні, святкові та лікарняні дні. Крім того, Ви отримаєте повну додаткову зарплату на Різдво і половину зарплати на Великдень.

Важливо, що грецький диплом - диплом європейського зразка, який визнається в усьому світі, що, безсумнівно, відіграє значну роль при подальшому влаштуванні на роботу.

Примітно, що майже всі навчальні заклади мають спеціальні бюро з працевлаштування, які допомагають молодим фахівцям знайти роботу. Після успішного закінчення навчання студент отримує законний дозвіл на роботу в Греції та країнах Євросоюзу.

Ну і як можна не відзначити, що Греція - це країна міфів і легенд з багатющою історією і культурою. Можна насолодитися відвідуванням величних пам'яток архітектури, барвистістю традицій і звичаїв, чудовою кухнею. Тут чудовий м'який, середземноморський клімат: тепла волога зима і спекотне сухе літо. Це країна курортів з кристально чистим морем і чудовими пляжами. У Греції до іноземців ставляться, як до друзів. Тут всюди затишно і комфортно. Чи це не ідеальні умови для успішного навчання та життя?