Туризм — один з основних джерел доходу Греції. Компанія Switchfly провела дослідження і з'ясувала, що під час фінансової кризи інтерес туристів до країни не охолов.

Особливим попитом грецькі курорти користуються у заможних клієнтів. Кореспондент RT Пітер Олівер спробував з'ясувати, як вплинула політична обстановка на настрої туристів у Греції.

Основним джерелом доходу для грецьких островів є туризм. Щорічно сюди приїжджають тисячі відпочиваючих. Економіка острова Самос, де знаходиться знімальна група RT, на 75% залежить від туризму.

Кореспондент телеканалу вирішила поспілкуватися з німецькими туристами та дізнатися, чи вплинуло політичне і фінансове протистояння між Афінами і Берліном на їх ставлення до відпочинку в Греції.

Громадяни ФРН запевнили журналіста, що політичні розбіжності між Грецією і Німеччиною не похитнули бажання відпочити в цій країні.

«Я не відчуваю ніякого негативу. Я говорив з місцевими жителями, з бізнесом у них все нормально. Упевнений, нічого не змінилося», — говорить один з туристів.


«Я німець, і тому приїхав сюди, щоб підтримати греків, які потрапили в таке скрутне становище. Вони залежать від туристів», — додав другий.

Чиновники острова Самос відкинули припущення, що німецьким туристам тут не раді. Більше того, вони вважають, що як грецьких, так і німецьким політикам є чого повчитися у громадян їхніх країн.

«Політики повинні зрозуміти, що більшість з нас хоче жити в світі, де панують справедливість, згуртованість, гармонія і правильно розставлені пріоритети, — вважає глава адміністрації муніципалітету Самос Міхаліс Ангелопулос. — Якщо ми не будемо вірити в ці ідеали, то самі себе погубимо.

Політики повинні перестати сперечатися, щоб працювати продуктивніше, а головне — вони повинні розуміти, що ми можемо прекрасно співіснувати, обмінюючись поглядами і досвідом, будувати нову Європу».

«Німці і греки — друзі.

Деякі туристи, приїхавши сюди одного разу, повертаються ще 20-30 років.

Якщо хтось побоюється їхати в Грецію, нехай поговорить з тими, хто бував тут не раз.

Туристам у нас боятися нема чого», — запевнив заступник губернатора Північних Егейських островів Ніколаос Катраказос.