Афінський політехнічний університет

Афінський політехнічний університет

Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Напрямок
  • Гуманітарних наук
  • Економіки і управління
  • Технічних наук
  • Точних наук

Афінський національний технічний університет, часто назва скорочують до Афінська політехніка, або Політехніона - одне з найстаріших і найпрестижніших вищих навчальних закладів Греції. Спочатку носив також назва Метсовіон, оскільки меценати, на кошти яких був побудований і обладнаний університет - Георгіос Авероффа, Ніколаос Стурнаріс, Олена і Міхаліс Тосітс - походили з Мецово в Епірі (ном Яніна).

Університет був заснований королівським указом від 31 грудня 1836 (за старим стилем; за новим стилем - 12 січня 1837) як Королівська школа мистецтв. Спочатку вона функціонувала як одиниця у складі училища з підготовки ремеслінніков, будівельників, причому тільки у вихідні та святкові дні. У 1840 році, завдяки збільшенню популярності школи і позитивним змінам соціально-економічних умов в новій державі, Королівська школа мистецтв була перетворена в щоденну технічну школу, працюючи спільно з недільною школою. Був розширено коло курсів, а сам навчальний заклад отримав власне окреме спорудження в Піреї.

У 1843 була здійснена реструктуризація, і на базі школи створили три відділення: Недільний професійно-технічне училище, Щоденне училище і зовсім новий підрозділ Вища школа образотворчого мистецтва. Останнє, згодом перейменоване в Училище промислових і образотворчих мистецтв, стрімко розвивалося і згодом сформувало базис вищого навчального закладу - інституту.

У 1873 році інститут отримав новий студмістечко в районі Афін Патіс, зведений за фінансової підтримки грецьких меценатів із Мецово. З тих пір студенти і жителі міста неофіційно називали інститут Національна політехніка Мецово. У 1887 році інститут був розділений на три факультети технічної спрямованості: будівельний, архітектурний та машинобудування.

У 1917 році інститут був реорганізований спеціальним законом Грецького парламенту у Вищу школу цивільних інженерів, механіків та електротехніків, інженерів-хіміків і архітекторів. У 1923 році випускники школи сформували основу Технічної палати Греції - професійної організації, яка виступала в якості офіційного технічного консультанта грецької держави і несла відповідальність за присудження професійних ліцензій для всіх практикуючих інженерів в Греції.

Електротехніки та комп'ютерних наук

Цивільної інженерії

Механічний

Архітектурний

Хімічний

Геодезії та землеустрою

Шахтобудування та металургії

Військово-морського суднобудування

Прикладної математики та фізики

Подати заявку
captcha
Регіст для літер захисного коду немає значення