Абітурієнту пропонується вступ до ВНЗ Греції за державною програмою безкоштовної освіти для іноземців.

Міністерство у справах освіти і релігії Греції позитивно ставиться до середньої освіти, отриманому за межами своєї країни, тому абітурієнтам, які навчались за системою 11-річного або 12-річної середньої освіти не доводиться підтверджувати свої атестати. Також механізм надходження іноземців в грецькі державні ВНЗ передбачає повну відсутність вступних іспитів та співбесід.

Навчання грецької мови здійснюється вже після зарахування до навчального закладу. Будь-який студент протягом першого року навчання в навчальному закладі має право вільно змінити факультет (спеціальність).

Чотири напрямки Вищих навчальних закладів Греції:

  1. Науковий напрямок гуманітарних, юридичних і суспільних наук (Скачати)
  2. Науковий напрямок економіки та управління (Скачати)
  3. Науковий розділ наук охорони здоров'я (Скачати)
  4. Науковий розділ технологічних наук (Скачати)

ІНСТРУКЦІЯ З ПРИЙОМУ У ВУЗИ ГРЕЦІЇ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ:

Відповідно до Рішення міністерства Ф. 151/20049 / В6 / 20.02.2007 (Випуск урядової газети (ФЕК) 272В / 01-03-07) передбачені різні категорії кандидатів, щодо яких діють положення про прийом їх до ВНЗ. Двома з цих категорій є:

  1. іноземці - негреки (випускники ліцеїв або аналогічних шкіл, що знаходяться за межами ЄС);
  2. випускники ліцеїв або аналогічних шкіл держав-членів ЄС негрецького походження.

Кандидат може бути зарахований до однієї із зазначених категорій, якщо він не має грецького походження сам, а також якщо його не має жоден з його батьків.

Кандидат з цих категорій не матиме право на вищу освіту на тих же положеннях, якщо він вже допущений до здобуття вищої освіти або вже придбав вищу освіту в Греції.

Кандидати, що задовольняють вищевказані умови, повинні подати до Міністерства освіти (Управління організації і проведення іспитів) з 20 по 30 липня включно (терміни можуть коригуватися Міністерством у справах освіти та релігії Греції) відповідні підтверджуючі документи та заповнити заяву-формуляр кандидата з факультетів і відділень, на які вони хотіли б вчинити. Зазначений формуляр видається службою при подачі підтверджувальних документів. Абітурієнт повинен скласти список, що складається максимум з 20 факультетів різних університетів і розташувати їх за пріоритетами в порядку убування. Якщо за підсумками конкурсу кандидат не проходить на бажаний факультет, його атестат бере участь у конкурсі на факультет, що стоїть у списку другим і т.д.

Підтверджуючі документи подаються самими кандидатами чи іншим уповноваженим ними особою. Кандидат при подачі документів повинен мати при собі паспорт з діючою візою або з дозволом на перебування, щоб довести законність свого перебування в Греції. У разі, якщо документи подаються не самим кандидатом, уповноважена особа подає відповідальна заява, що кандидат перебуває за межами Греції. Якщо кандидат перебуває в Греції, а його документи подаються за дорученням, то разом з ними подається і завірена ксерокопія паспорта або дозволу на перебування, що підтверджують законність перебування кандидата на території Греції.

Підтверджуючі документи, які подаватимуться ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСАХ, Є:

  1. Заява-формуляр кандидата (з маленької фотографією кандидата)
  2. Оригінал атестата про середню освіту, завірений компетентним органом освіти країни, звідки приїхав кандидат. ПРИМІТКА: Не допускаються документи про середню освіту, отримані поштою.
  3. Довідка про середню оцінці його атестата, яка повинна бути видана Міністерством освіти або компетентним державним органом освіти його країни або посольства його країни в Греції. Середня загальна оцінка повинна бути виражена в 20-бальною (0-20) системі, де 20 - максимальна оцінка, а 0 - мінімальна.
  4. Довідка про підданство і походження кандидата та його батьків. (З неї повинно чітко випливати, що ніхто з них не є громадянином Греції за походженням).
  5. Довідка компетентного освітнього або дипломатичного державного органу країни походження, з якої випливало б, що атестат про повну середню освіту, який має кандидат, дає йому право на вступ до ВНЗ цієї країни. (Зазначена довідка не потрібна для власників атестата про середню загальну освіту Греції та Республіки Кіпр).
  6. Довідка компетентного освітнього або дипломатичного державного органу країни походження, з якої було б видно, навчальній програмі якої країни слід школа, яку закінчив кандидат.
  7. Довідка компетентного освітнього або дипломатичного державного органу країни походження, з якої було б видно, що кандидат пройшов повний курс навчання останнього класу середньої школи в країні, де він її закінчив, тобто відвідував заняття з початку навчального року і на всій його довжині.
  8. Офіційна заява, що кандидат: Не є власником диплома якого-небудь факультету або відділення одного з ВНЗ Греції та не був прийнятий ні на один з факультетів або відділення будь-якого ВУЗу Греції в 2012 р або раніше.
  9. Дві фотографії кандидата.
  10. Завірена копія паспорта (VISA) або посвідки на проживання, якщо заявник живе в Греції.

Всі підтверджуючі документи, які видаються іноземної службою (школою, іншим освітнім органом і т.д.) повинні бути:

  1. завірені відносно справжності підпису того, хто їх підписував, грецькою дипломатичною службою за кордоном або дипломатичною службою іноземної держави в Греції з візою Міністерства закордонних справ Греції
  2. переведені грецькою дипломатичною службою за кордоном або перекладацької службою Міністерства закордонних справ Греції.

Зокрема, документи з іноземних шкіл, які діють в Греції, повинні бути завірені щодо їх справжності, а також законності діяльності цих шкіл тим Управлінням у справах старшої школи Греції, якому підпорядковується ця іноземна школа.

Підтверджуючі документи, сертифікати про проходження курсів і т.д., які були видані такими країнами: Сент-Вінсент і Гренадіни, Сан Марино, Маврикій, Азербайджан, Андорра, Антигуа і Бермуди, Аргентина, Вірменія, Австралія, Австрія, Бельгія, Венесуела, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Франція, Німеччина, Гренада, Данія, Домініканська Республіка, Швейцарія, Ель-Сальвадор, Естонія, Великобританія, США, Японія, Індія, Ірландія, Еквадор, Ісландія, Іспанія, Ізраїль, Італія, Казахстан, Колумбія, Корея , Хорватія, Кіпр, Лесото, Литва, Білорусія, Ліберія, Латвія, Ліхтенштейн, Люксембург, Макао, Малаві, Мальта, Мексика, Молдова, Монако, Барбадос, Багамські острови, Беліз, Ботсвана, Бруней-Дарусалам, Намібія, Нова Зеландія, Острови Кука, Маршаллові острови, Ніуе, Норвегія, ПАР, Голландія, Гондурас, Угорщина, Україна, Панама, Польща, Португалія, КЮРМ, Румунія, Росія, Сент Кітс і Невіс, Сент Люсія, Самоа, Сербія і Чорногорія, Сейшельські острови, Словаччина, Словенія, Свазіленд, Швеція, Сурінам, Тонга, Туреччина, Тринідад Тобаго, Чехія, Фінляндія, Фіджі, Гон-Конг, що не вимагають підтвердження своєї автентичності грецькими дипломатичними органами за кордоном за умови, що на цих документах буде стояти Апостиль, який передбачений статтями 3 і 4 Гаазької Конвенції від 5 жовтня 1961, проставлений компетентним органом, який відповідно до статті 6 тієї ж Конвенції, повинна призначити кожна з держав-підписантів Конвенції.

Тому кандидати, що представляють документи з вищевказаних країн, повинні зажадати в компетентної службі цієї країни проставлення на документі необхідного апостиля.

ПРИМІТКА: Апостиль (фр. Apostille) - міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред'явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації. Штамп «Апостиль» ставиться тільки на оригінали документів державного зразка. Він свідчить про достовірність підпису особи, яка підписала документ, а також про автентичність відбитку печатки або штампа, яким його скріпили. Апостиль - це штамп розміром не менше 10х10 см, який проставляється або на документі, або на окремому спеціальному аркуші, який прошивається разом з документом.

Апостиль не вимагає іншого засвідчення або легалізації документа та визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Гаазької конвенції 1961 року.

УВАГА: Документи, видані іноземним державним органом, достовірність яких не була завірена відповідно до вищевикладеного, не приймаються комітетом по збору підтверджуючих документів, а відповідні заяви відхиляються.

ПРИМІТКА: Для проходження програм Вищих церковних навчальних закладів (Академій) кандидати повинні бути православними християнами. На програми священицького циклу приймаються ТІЛЬКИ кандидати чоловічої статі.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО БУДЕ ВИБРАНИЙ

  1. Вибір тих, хто приймається на факультети або відділення здійснюється рішенням Міністра національної освіти і релігії. Відділення та факультети, на які надходять кандидати, вказуються у формулярі кандидата.
  2. Кандидат приймається без вступних іспитів і записується на факультет або відділення, на яке він був обраний.
  3. Кандидат, який приймається на факультет або відділення, для реєстрації там повинен мати довідку Афінського або Салонікської Університету або свідоцтво мінімум рівня B2 (С) Центру грецької мови (Салоніки) про знання грецької мови. Якщо він не має такої довідки, він може бути зареєстрований на наступний рік після свого вступу, після того як отримає таку довідку. В іншому випадку надійшов втрачає право на реєстрацію.
  4. Іспити на отримання сертифіката про знання грецької мови в Афінах проходять приблизно в травні та вересні в Навчальному центрі новогрецької мови Афінського Університету, а в Салоніках - у Школі новогрецької мови аристотелевську університету Салонік у червні та жовтні.
  5. Для отримання додаткової інформації про іспити або про дату іспиту з мови кандидати повинні звертатися як мінімум за місяць до їх проведення в Університети Салонік або Афін, щоб не пропустити термін здачі іспиту з мови або встигнути дізнатися про можливу зміну дати іспиту.
  6. Довідка про знання грецької мови не вимагається, якщо вступник має атестат про закінчення грецького або кіпрського ліцею.
  7. Щоб бути записаним на факультет або відділення, куди він був обраний, кандидат повинен пройти медичне обстеження відповідно до положень, які діють для кожного факультету або відділення.
  8. Іноземці - негреків, які приїжджають з країн, які не є членами ЄС, і приймаються на вищу освіту в Греції, платять навчальний збір, який покриває незначну частину витрат на їх навчання і підручники, які їм видаються.
  9. Підтверджуючі документи кандидатів, які не були обрані ні на один факультет ВУЗу, повертаються кандидатам або їх довіреній особі на їх вимогу. У разі якщо вони не будуть затребувані кандидатом, вони знищуються в серпні наступного за цим року.
  10. Іноземці - негреків, які не є громадянами країн-членів ЄС, повинні також пам'ятати, що Міністерство освіти не компетентно в питаннях видачі візи або дозволу на перебування в країні. Дозвіл на перебування видається компетентними службами Областей Греції (Офіси у справах іноземців та міграційних питань) тільки тим, хто буде прийнятий на вищу освіту, з умовою, що не буде причин, які виключають надання такого дозволу.
  11. Уточнюємо, що на підставі грецького законодавства в подальшому не буде видаватися дозвіл на перебування в країні іноземця у разі зміни факультету або відділення вдруге.

Зміна факультету або відділення дозволяється лише до наступного року з моменту першого вступу на факультет або відділення факультету.